17 Aralık 2010 Cuma

KUZEY TAN ile EVDE OYUN, 2 YAŞ

Aman aman kış günü nasıl tutulur bu çocuk. Oyuncaklar en yenisi en iyisi de olsa en güzel oyuncaklar evde gizli. Biz de çocukken çok oynamıştık. Bizimki böyle renkli de değildi. Oyunlar arttı MANDALLAR renklenince daha güzel oyunlar doğdu.

1 yaşından beri oynuyorduk mandallarla ama bugünkü kadar çok eğlenceli ve çeşitli oynamamıştık.

Babaanne çıkarmış mandalları, çıkarmış sebze kurtucusunun altını Kuzey Tan la tüm gün oynamışlar. Akşamda benimle oynadı oyunlarını.

MANDAL YOLU: mandallardan yol yapın siz yürüyün o yürüsün arabalar yürüsün


MANDAL SIRALAMA:
Haydi mandalları askeri eğitime tabi tutalım. Siz renk söyleyin o dizsin. Yada bırakın kendi istediği gibi dizsin.TERS MANDAL HANGİSİ?
Şans eseri bulduk bu oyunu. Dizerken birini ters dizmişti bende "biri ters duruyor ama" dedim. Baktı ve "BUDA BUDA" dedi düzeltti. Sonra ben arkanı dön diyordum. O dönüyordu!!!! (aynı resimdeki gibi). Bir veya birkaç mandal ters dizilip "HAYDİ bul ters mandalı" diyordum.
MANDAL TAKMACA:
Mandallar çok dağıldı haydi dizelim diyoruz. Biraz renk sıralaması biraz ne elimize geçerse sıralaması ile sebze kurutucunun altını kullanarak dizdik. Anne nin dizmesi yasak "ANNE DEĞİL"


Haydi kolay gelsin size.

9 yorum:

 1. vaaaayyy yol olayi supermis doruk bayilir,
  tesekkurler fikir icin, optuk kuzeytan'i.

  YanıtlaSil
 2. sahiden de mandala bayılıyor çocuklar.. uzaklarda oyuncak aramaya gerek yok aslında ..

  YanıtlaSil
 3. aslında ne basit değil mi? sadece mandal işte. ama Azra da bayılıyor mandallarla oynaaya:)) ama yol yapmamıştık biz, hemen gidim de bi yol yapalım:)))

  YanıtlaSil
 4. Bakalım daha neler dökeceği ortaya. Kolay gelsin hepimize.

  YanıtlaSil
 5. süper fikir.bizde deneyelim bakalım betüşün hoşuna gidecekmi ?Mandallarla ben çamaşır asarken oynuyor pardon ortalığa dağıtıyor.

  YanıtlaSil
 6. merhaba!
  keyif almış küçük erkek:)

  YanıtlaSil
 7. Deneyin deneyin tüm bebeler sever.

  YanıtlaSil
 8. hahaha, çok tatlısın Kuzey Tan. O yüzündeki muzip gülüş var yaaaaa!!!! Mandal fikri harika. Bizim sıpa ne yazık ki tuttğu gibi iki bacağından ayırıveriyor mandalları!!

  YanıtlaSil
 9. CANIM YA MAŞALLAH:) BENİMKİDE ÇOK SEWİYO MANDALI..

  YanıtlaSil