5 Ağustos 2014 Salı

KidZania da Kuzey Tan


Bugün ne yapsak herhalde tenhadır dedik ve KidZania ya gittik.  İstanbul an kaçanlar halen dönmemiş anlaşılan.(ya da yol yorgunu evdeler)

Yazının tamamını okumayacaklara özet. Güzeldi, eğlendik. Tavsiye derim.

Ağustos ayı kampanyadan dolayı veliler ücretsiz olması bizi çok memnun etti çünkü normalde 8 yaş altı velisiz giremiyor ve 30 tl veli ye ücret kesiyorlarmış. Açıkçası çocuğunun peşinden koşmak için ekstra para veriyormuşsun. Bu uygulamanın 8 yaş üstü veliyle girmek isteyenlere uygulanması gerekli diye düşünüyorum.
Çocuklar giriş 50 tl. Çocuğa ve velisine birer saat takıyorlar. Böylelikle Kidzania serüven başlıyor. Tenha olduğundan aktivitelere çok rahat katıldık. ferah ferah dolaştık. Sıra beklemedik. Beklemek gerekince başka aktiviteye gittik. 5 saat oradaydık ve 1/4 ü bile bitmedi diyebilirim. Paralarımız halen cebimizde. Tekrar gitmek istiyoruz.

İlk önce bankaya gidip çeklerini bozdurup paralarını aldılar.Koşarak itfaiye binasına gidip eğitimlerini alıp. Yangına müdahale etmeye gittiler.Dumanlar , sesler  ile çocuklar kendini olaya kaptırmışlar "Yaklaşmayın" diye bizi uyarıyorlardı.


Görevlerini başarı ile tamamlayıp paralarını alınca Kuzey Tan bir anlama veremedi. Arkadaşımız ve abimiz Deniz durumu açıkladı.

Sonra tabiki hastane...

Sigara içen ve zararlı içecek içen adamın birini hayata döndürüp sonra karaciğerini değiştirmişler.Hastaneye girdiğinden beri gözü bebek ünitesindeydi. Oraya da girdi ve hayatının mesleğini buldu. "Kız bebek bakım"

Özellikle pembe giysili bebeği alıp onunla ilgilendi.  Bugünlerde her şeyi bir kız bebek üzerine kurulu zaten


Hastane çıkışında para verilince geri vermeye çalıştı çocukcağız. Alışmış hep tüketen olmaya üreten kazanan  emekçi olunca şaşırdı tabi ki.

Kazanılan paralar harcanılması da gerekli. Önce süt fabrikasına girip kakaolu süt yaptılar:)))


Futbol oynamak için çok adam beklediler ama kimse gelmeyince karşısında ki dişçiye gittiler. Önce eğitim sonra görev.Etrafta dolaşan ambulans çok dikkatlerini çektiğinden acil e gidip görev aldılar. Ambulans ile dolaşıp hasta buldular ve tedavi ettiler.Araba kullanmak için ehliyet gerekli . ehliyet için 8 yaş olmalısın.(bir de göz muayenesi gerekli) bu yüzden biz de sadece araba tamircisi olduk.
Biraz da şeker yapımını öğrenelim dedik.Karnımız acıkınca pizza yaptık ve yedik:))

İnşaatta görev almak için boyumuz yetmedi (130 cm)değiliz. Deniz abimizin de ayağında kapalı spor ayakkabı yok diye giremedi:(( sadece tuğla dizdiler ve en çok yevmiyeyi aldılar:))


 

Biraz da baba mesleğine bakalım dedik. Kokular ile oynadık. En sevdikleri kokuları şişeleyip bize getirdiler:))


Buraya kadar gelip polis olmamak olur mu? Tomasız polis oldular ve suçlu aradılar.


Sonuç: Daha yapmayı planladıkları çok şey vardı ama süreleri yemedi .Tekrar gelmek zorunlu artık.
Çok eğlendiler. Ertesi günü evde Legolar ile kendisi Kidzania yı canlandırdı. Özellikle hastane ve bebek bakım ünitesi . Soldaki kırmızı yatakta ki bebeklere dikkat edin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder